مراقبت های بعد از اوزون تراپی دیسک کمر چیست؟ (مواد مغذی، آب و حمام)

 1. خانه
 2. مقالات
 3. مراقبت های بعد از اوزون تراپی دیسک کمر چیست؟ (مواد مغذی، آب و حمام)

در حال حاضر اوزون تراپی یکی از موضوعاتی است که در مراکز تخصصی در بسیاری از کشورها با سرعت بسیار زیادی در حال رشد می‌باشد. افراد مبتلا به دیسک کمر بیشتر و بیشتر در حال انجام این روش برای درمان مشکل خود هستند و نتایج فوق‌العاده‌ای از درمان اوزون تراپی دریافت می‌کنند. بسیاری از افراد ، سالم یا مبتلا به بیماری‌های مختلف ، پس از آزمایش بسیاری از گزینه‌های دیگر ، از درمان‌های اوزون تراپی پزشکی که کیفیت زندگی آن‌ها را بهبود بخشیده یا سریع‌تر از بیماری یا آسیب آن‌ها بهبود یافته اند ، سپاسگزار هستند.

اما ، داروی اوزون چیست؟ دارویی که از مخلوطی از O2 + O3 به نام اوزون پزشکی استفاده می‌کند. داروی اوزون ترکیبی از اکسیژن و اوزون با غلظت بین 1 تا 100 میکروگرم در میلی‌متر است. یک پزشک متخصص ، غلظت و دوز کل را با توجه به نشانه‌های بالینی ، بیماری و شرایط بیمار تعیین می‌کند. اگر می‌خواهید با اوزون تراپی بهترین نتیجه را کسب کنید ، نکات خاص و مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی دیسک کمر وجود دارد که باید آن‌ها را بعد از انجام اوزون تراپی دیسک کمر رعایت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک امید با شماره تلفن‌­های 09107803155 و 02188801800 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


با در نظر گرفتن و رعایت مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی دیسک کمر  این درمان مزایای بسیاری برای بیمار دارد. از اصلی ترین مزیت‌های اوزون تراپی موارد زیر شناخته شده اند

 • اکسیژن رسانی. این روش باعث افزایش ظرفیت خون در جذب و انتقال اکسیژن بیشتر به کل بدن می‌شود ، به طور کلی باعث بهبود گردش خون و عملکردهای سلولی می‌شود.
 • احیا و زندگی تازه بخشیدن. ظرفیت خود را برای افزایش میزان و روند بهبودی عملکردی تعداد زیادی از بیماران مبتلا به بیماری‌های دژنراتیو را نشان داده است. دفاع بدن را تحریک می‌کند. باعث بهبود زخم‌ها شده و بهبودی بافت‌های مفاصل آسیب دیده مانند آرتروز را تقویت می‌کند.
 • آنتی اکسیدان. این روش تنها درمان شناخته شده است که قادر به تحریک آنزیم های سلولی آنتی اکسیدان ، از بین بردن رادیکال های آزاد مسئول پیری سلول و فرآیندهای دژنراتیو بدن است.
 • اثر ضد التهابی. این روش درد را از طریق اثر موضعی و محلی خود درمان می‌کند زیرا با خنثی کردن واسطه‌های عصبی شیمیایی احساس درد ، تسهیل متابولیسم و از بین بردن واسطه‌های التهابی مانند هیستامین‌ها ، کینین ها و غیره عمل می‌کند.
 • اثر ضد ویروسی و میکروب کشی. همه انواع میکروارگانیسم‌های بیماری زا مانند باکتری‌ها ، قارچ‌ها و ویروس‌ها را غیرفعال کرده یا از بین می‌برد.

اوزون درمانی به جراحی ، بیهوشی یا بستری شدن نیاز ندارد. عوارض جانبی ندارد و بنابراین با سایر درمان‌های مورد نیاز سازگار است.

نحوه اوزون تراپی


نحوه اوزون تراپی

روش‌های استفاده پزشک از اوزون تراپی متفاوت است، اشکال شایع تر عبارتند از:

 • انجام انتقال خون از خون خود بیمار. 100-150 سی سی از خون بیمار استخراج می‌شود، سپس این خون اوزون دار می‌شود و از طریق همان مدار بسته و آسپتیک به بیمار باز می‌گردد
 • تزریق‌های زیر جلدی و مفصلی
 • گاز زدایی در کیسه پلاستیکی

درمان سریع ، کارآمد و اقتصادی است. این روش‌ها شامل تعدادی جلسات هستند که بسته به شرایط تحت درمان ، از نظر کمیت و طول نیز متفاوت هستند. اوزون تراپی یک روش بدون درد و با حداقل عوارض جانبی می‌باشد و در کمتر از 0.7 مورد از هر 100000 جلسه اوزون درمانی، عوارض جانبی مشاهده می‌شود.

پزشک قبل از انجام درمان، بیمار را نسبت به مراقبت‌های قبل و بعد از اوزون تراپی دیسک کمر مطلع می‌سازد.

بیماری پس از انجام اوزون تراپی چه انتظاری می‌تواند داشته باشد


اولین چیزی که اکثر بیماران بعد از  اوزون درمانی متوجه آن می‌شوند کاهش تقریباً فوری 50-80٪ درد است. این امر تا حدودی به دلیل اثر پروتئین است. اما خود اوزون توانایی قابل توجهی در تسکین درد دارد. تزریق زیر جلدی اوزون از آلودنیا جلوگیری می‌کند و بیان بیش از حد کاسپازهای ضد التهابی در قشر اوربیتو-فورنتال از موش‌های نوروپاتیک را کاهش می‌دهد ، و بلافاصله علائم درد را از بین می‌برد.

در مرحله بعد ، نواحی مزمن انحطاط مانند استئوآرتریت بازسازی می‌شود. اگرچه تحقیقات بیشتری برای مستند سازی کامل این اثر مورد نیاز است ، اما برخی از پزشکان قبلاً اشعه ایکس قبل و بعد از درمان را انجام داده‌اند که نشان دهنده افزایش ضخامت غضروف در مفصل یا ستون فقرات تحت درمان با اوزون تراپی است. و خوشبختانه ، به غیر از افزایش نادر و درد موقع استفاده در منطقه تزریق شده ، تاکنون هیچ عارضه جانبی قابل توجهی از اوزون درمانی نشان داده نشده است. به غیر از احتمال حساسیت به یکی از اجزای مایع ، هیچ منع مصرف دیگری در مورد مصرف آن وجود ندارد.

مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی دیسک کمر


مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی دیسک کمر

این دستورالعمل‌های بعد از درمان را دنبال کنید تا از لذت بردن از مزایا و خواص پاک کننده بعد از اوزون درمانی اطمینان حاصل کنید.

 • در طول اوزون درمانی ، بدن بسیاری از واکنش‌های شیمیایی و تغییراتی را که لازم است بعد از درمان صورت گیرد را تحمل می‌کند. در حالی که این سازگاری‌ها سالم هستند ، مراجعه کننده باید از تغییراتی که رخ داده آگاه باشد. به مدت پنج تا 15 دقیقه استراحت کنید ، به صورت دراز کشیده یا نشسته باشید.
 • عرق کردن سیستم شما را از طریق یک تمرین جدی قرار داده است ، بنابراین برای عادی سازی به زمان نیاز دارید. اگر بیمار هستید ، خیلی سریع خنک نشوید. برای اکثر افراد ، این یک مشکل نیست ، اما ممکن است برخی از افراد با شرایط کرونر مانند انفارکتوس حاد میوکارد نیاز به دقت بیشتری داشته باشند. اگر بیماری قلبی دارید ، قبل از انجام سونا درمانی به دنبال نظارت پزشکی باشید.

بعد از اوزون درمانی دیسک کمر: بدن را مجدداً هیدراته و پر آب کنید 

برخی از افراد در طول اوزون درمانی دو کوارتز یا مور عرق می‌کنند. آب را در هر زمان مفید کنار خود داشته باشید و آب از دست رفته در اثر تعریق دوباره را با نوشیدن دوباره جبران کنید. آب باید به درستی فیلتر شود تا از آلودگی‌هایی نظیر میکروب ، مواد شوینده ، کلر ، فلوراید و مواد معدنی نامحلول عاری باشد. توصیه می‌شود برای هر پوند از دست رفته در هنگام ورزش ، 16 اونس آب بنوشید. بنابراین این امر برای هر اونس از وزن بدن که در طول سونا از دست می‌دهید به یک اونس مایعات تبدیل می‌شود. اگر خودتان وزن سنج ندارید ، تخمین بزنید که چقدر آب از دست داده‌اید – یا به سادگی بنوشید تا دیگر تشنه نشوید.

بعد از اوزون درمانی: ویتامین‌ها ، مواد معدنی و مواد مغذی را دوباره مصرف کنید  

مواد معدنی مواد مغذی حیاتی هستند زیرا بار الکتریکی را در بدن منتقل می‌کنند و اجزای هزاران آنزیم هستند. بدون مواد معدنی ، بدن نمی‌تواند به درستی کار کند. بحث بر سر این است که آیا افراد بعد از اینکه به طور منظم عرق می‌کنند ، دچار کمبود مواد معدنی گسترده ای می‌شوند یا خیر ، وجود دارد. این دیدگاه وجود دارد که پس از اولین بار تعریق ، از بین رفتن مواد معدنی به حداقل می‌رسد و یکی بیشتر آب را از دست می‌دهد. منابع دیگر و برخی از شرکت‌هایی که فرمول‌های الکترولیتی تولید می‌کنند ، مخالفند. همه افراد منحصر به فرد هستند ، بنابراین نحوه پاسخ بدن خود را پس از اوزون درمانی دیسک کمر با دقت کنترل کنید.

پس از اوزون درمانی ، مواد معدنی و ویتامین‌های از دست رفته در تعریق را دوباره بازجذب کنید. بسیاری از مواد معدنی در حقیقت در اثر تعریق از بین می‌روند و این از بین رفتن حتی با ادامه تعریق ادامه دارد. مردم مواد معدنی بیشتری از سدیم از دست می‌دهند. بدن می‌تواند پس از مدتی ضعف سدیم را جبران کرده و آن را در بافت‌ها حفظ کند ، اما پتاسیم هنوز هم نیاز به تعویض و جایگزینی دارد. به گفته برخی منابع ، سه برابر پتاسیم به میزان سدیم نیاز دارد. بیشتر افراد نه تنها به پتاسیم بلکه کلسیم ، کلرید و منیزیم به جایگزینی نیاز دارند. مبتلایان به بیماری محیطی و شرایط مرتبط با آن مانند فیبرومیالژیا ممکن است بیش از حد طبیعی منیزیم دفع کنند.

اگرچه معمولاً اذعان می‌شود که افراد از طریق تعریق مواد معدنی خود را از دست می‌دهند، از بین رفتن ویتامین‌های محلول در چربی و محلول در آب به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرد. حتما رژیم غذایی خود را به طور مرتب با مکمل‌های معدنی و ویتامین تکمیل کنید. اکیداً توصیه می‌شود برای تعیین نیازهای غذایی خود ، با یک پزشک متخصص و بهداشتی مشورت کنید.

بعد از درمان با اوزون تراپی دیسک کمر سموم را از پوست خارج کنید  

پس از اوزون درمانی ، با آب گرم یا خنک حمام کنید یا دوش بگیرید و پوست خود را به صورت کامل بشورید. شما به تازگی سیستم خود را از طریق یک تمرین سختگیرانه رها کرده اید تا از شر سموم خلاص شوید. شما نمی‌خواهید این مواد زائد را روی پوست خود باقی بگذارید تا مجدداً جذب شوند. از آب گرم استفاده کنید اما آب گرم آن زیاد منافذ را باز نمی‌کند و باعث می‌شود سموم و گرد و غبار درست در پوست جمع شوند. همچنین یک لایه کرم به پوست شما چسبیده و گرما را درون بدن شما نگه می‌دارد و شما را خسته می‌کند. در مورد اینکه آیا صابون باید استفاده شود یا نه ، اختلاف نظر وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که برچسب صابون “ضد باکتریایی” نمی‌گوید ، زیرا طبق قانون ، هر صابونی با آن نام تجاری باید حاوی یک سموم دفع میکروارگانیسمی باشد که به تعبیری سمی است.

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تلفن نوبت دهی کلینیک