بهترین متخصص جراح کمر و ستون فقرات

orthopedics

در صورتی که گردن درد یا کمردرد دارید، شاید از خود بپرسید که آیا نیازی به مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هست یا خیر؟ چرا به پزشک خانوادگی یا دکتر ارتوپد عمومی مراجعه نکنم؟ هر پزشک ماهری به شما می گوید که مشکلات و بیماری‌های ستون فقرات پیچیده است و به توجه خاص نیاز دارد. برای مراقبت از ستون فقرات، در ابتدا باید به پزشک خانوادگی خود مراجعه کنید، اما در صورتی که پا درد یا بازو درد دارید که علت آن ممکن است از جایی دیگری از بدن باشد، بهتر است به بهترین متخصص ستون فقرات و کمر مراجعه کنید. پزشک متخصص ستون فقرات می‌تواند انواع عمل بسته و بلوک عصبی ستون فقرات را انجام دهد، متخصص کمر و ستون فقرات چه جراح ستون فقرات و چه غیرجراح، بیشتر وقت خود را صرف تشخیص و درمان اختلالات ستون فقرات می کند. این پزشکان بر اساس تجربه چند ساله خود تشخیص می دهند که در یک وضعیت مشخص برای یک بیمار چه روش درمانی بهترین کارایی را دارد. دکتر ستون فقرات در زمینه روش های جدید و به روز اطلاعات کافی دارد و به خوبی می تواند از فن آوری های موجود بهره ببرد. وقتی به یک دکتر متخصص ستون فقرات  یا دکتر فیزیوتراپی برای کمر درد مراجعه می کنید، این پزشک متخصص مخصوصا در زمینه تشخیص و درمان درد با تمامی روش های درمانی غیر جراحی آموزش دیده است و با درمان اولیه و مناسبی که انجام می‌دهد منجر به بهبودی سریع تر و کامل تر بیمار می شود. در صورتی که پس از تشخیص، متوجه شوید که از معدود بیمارانی هستید که به جراحی ستون فقرات نیازمند است، باید نزد جراح ستون فقرات بروید که می‌تواند عمل جراحی ستون فقرات را انجام می دهد، متخصصی که می‌تواند بهترین روش جراحی را برای شما تشخیص می دهد و با فن آوری های موجود به خوبی می توان کار کند و همچنین در زمینه جراحی تجربه فراونی دارد.

  بیماری سندروم دم اسبی چیست؟ درمان سندرم کودا اکوینا (CES)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک امید میتوانید با شماره تلفن‌های02188801800 و 09107803155 تماس حاصل فرمایید.

آرتروز ستون فقرات بیماری سایشی و فرسایشی است که به مفصل‌های فاست (مفصل‌های ستون فقرات) آسیب می‌زند. این بیماری که معمولاً از شدید و مزمنی شدید و مزمنی سن 45 سالگی شروع نمی‌شود، در میان افراد بالای 60 سال بسیار شایع است، البته احتمال بروز آن در تمام گروه‌های سنی وجود دارد. اسپوندیلیت آنکیلوزان یا روماتیسم ستون فقرات نوعی آرتروز بوده که در ابتدا بر ستون فقرات اثر می‌گذارد و می‌تواند مفاصل دیگر را نیز در بر گیرد. این بیماری باعث تورم مفاصل ستون فقرات (مهره‌ها) می‌شود و می‌تواند درد شدید و مزمنی را ایجاد کند. در موارد حادتر (البته نه در همه موارد) این تورم باعث شکل‌گیری استخوان جدیدی در ستون فقرات می‌شود و موجب می‌شود که ستون مهره ها ثابت و بدون حرکت شده و در برخی موارد رو به جلو خمیده شود. این خمیدگی رو به جلو کیفوز یا قوز نامیده می‌شود.

آرتروز را نباید با پوکی استخوان یعنی شکننده و متخلخل شدن تدریجی استخوان اشتباه گرفت. در اصطلاح پزشکی تغییرهای فرسایشی ستون فقرات، یا به عبارت دقیق‌تر دیسک‌ها و مفصل‌های فاست، را اسپوندیلوز می‌گویند. اگرچه فرسایش دیسک و فرسایش مفصل فاست یا همان آرتروز ستون فقرات هر یک فرایندی مجزا محسوب می‌شود، تقریباً تمامی بیماران مبتلا به آرتروز ستون فقرات از فرسایش دیسک نیز رنج می‌برند.

برای درمان آرتروز ستون فقرات ابتدا هدف کاهش درد ستون فقرات است که با انجام روش های فیزیوتراپی، طب سوزنی،درمان های دستی (کایروپراکتیک)، ماساژ درمانی و تزریق اوزون انجام می‌شود. اما بهترین گزینه برای درمان آرتروز ستون فقرات استفاده از ورزش‌های مخصوصی که توسط متخصص طب فیزیکی تجویز می‌شود و باعث تقویت عضلات ستون فقرات می‌شود. درمان قطعی برای کاهش درد ستون فقرات، تزریق در مفاصل فاست ستون فقرات و همچنین استفاده از رادیوفرکوئنسی (RF) برای بلوک عصب ستون فقرات است.

  حرکت پلانک برای تقویت عضلات و ستون فقرات: نحوه انجام ورزش پلانک

نحوه پیدا کردن متخصص ستون فقرات خوب

بیماران باید در انتخاب دکتر متخصص ستون فقرات دقت کافی داشته باشند. دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه پیدا کردن بهترین دکتر متخصص ستون فقرات(متخصص ارتوپد) در ادامه ارائه شده است: جراح ستون فقراتی را انتخاب کنید که زمان بیشتری را برای درمان بیماری‌های ستون فقرات صرف کرده باشد و به اندازه کافی تجربه داشته باشد.همچنین جراح ستون فقرات خوب باید از دانش به روز و تکنولوژی های جدید آگاهی های کافی را داشته باشد. احساس راحتی داشتن با پزشک خود نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب یک متخصص ستون فقرات است. ارتباطات مناسب برای رابطه پزشک و بیمار ضروری است، پس لازم است قبل از مراجعه به پزشک این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا دکتر متخصص ستون فقرات به تمامی سوالات شما پاسخ می دهد و اطلاعات کافی در مورد بیماریتان در اختیار شما قرار می دهد؟
  • آیا وقت کافی را برای شما صرف می کند؟
  • آیا با این مساله که پس از مراجعه به پزشک دیگر، به او مراجعه کرده اید، مشکلی ندارد؟
  • در مورد تجربه پزشک در مورد جدیدترین روش ها و فن آوری ها در زمینه جراحی ستون فقرات صحبت کنید. پزشک شما چند بار این روش درمانی را انجام داده است؟ آیا می تواند شما را به یکی از بیماران سابق خود که مشکلی مشابه شما داشته و در این مرکز درمان شده، ارجاع دهد؟
  • متخصص کمر و ستون فقراتی را انتخاب کنید که توسط  فرد مورد اطمینان مثل پزشک عمومی یا دوست یا اقوام معرفی شده باشد.
  درمان انحراف ستون فقرات: رفع اسکولیوز با ماساژ، درمان دستی و فیزیوتراپی

رویکرد کلینک امید در برخورد با کمردرد پلکانی بو ده و در صورت امکان ابتدا درمانهای ساده در نظر گرفته می شود  اما درصورت عدم مشاهده  پاسخ مناسب  درمانهای طبی پیشرفته تر مد نظر قرار می گیرد. پزشکان این مرکز توانایی  ارائه طیف وسیعی از درمانها من جمله در مانهای ساده تا مراحل پیشرفته و عمل بسته و بلوک عصبی را دارند.متخصین این مرکز همیشه جراحی باز را به عنوان آخرین گزینه درمانی به بیماران خود پیشنهاد می دهند.

نکات مهم

همچنین مسائلی وجود دارد که در هنگام انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات باید به آن توجه داشته باشید. از پزشکی که کارهای زیر را انجام می دهد جدا پرهیز کنید:

  • شما را ناامید می کند و از این که پس از مراجعه به پزشک دیگر به او مراجعه کرده اید استقبال نمی کند.
  • به تمامی سوالات شما جواب نمی دهد یا طوری برخورد می کند که تمایلی برای پرسیدن سوالات خود نداشته باشید.
  • سعی می کند که بر تصمیم شما را برای انجام جراحی وسوسه کند. به خاطر داشته باشید که انجام یا عدم انجام جراحی کاملا به خود شما بستگی دارد. وظیفه پزشک این است که اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد تا به راحتی تصمیم خود را بگیرید.
  • روش های درمانی محافظه کارانه را نادیده می گیرد. جراحی باید همیشه آخرین روش درمانی باشد و وقتی صورت بگیرد که روش های غیرجراحی جواب ندهد.
  • آماده ارائه روش های درمان، هزینه ها، نتایج و اطلاعات مرتبط با دوران بهبودی نیست.

همواره توجه داشته باشید انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات در درمان مشکل شما بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر نیاز به جراحی برای درمان دارید سعی کنید بهترین جراح ستون فقرات را برای به دست آوردن نتایج مورد نظر انتخاب کنید. جراحی همیشه باید آخرین گزینه درمانی باشد.  

مقالات مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مژگان

من ۳۳سالمه و آرتروز کمر دارم کارهای سنگین انجام بدم کمرم کلا قفل میکنه ورزش های کمر رو انجام میدم اینجوری حالم بهتر میشه البته پیش پزشک متخصص هم میرم ایشون سه جلسه جا اندازی کمر انجام دادن از قبلنا که خیلی بهترم بازم کار زیاد انجام بدم اذیت میشم.

ساناز

سلام من مننگوسل داشتم الان من 16 ساله وقتی نوزاد بودم عمل جراحی انجام دادم من الان هیچ مشکلی ندارم میتوانم راه بروم کنترل ادرار و مدفوع هم از دست ندادم اصلا از ادم سالم هم سالم ترم ازدواج کردم حالا سوال من اینه که من میتوانم باردار شوم و یک بچه سالم به دنیا بیارم یا ن در ضمن من باردار شدم و سقط داستم ب علت ایست قلبی جنین
لطفا جواب منو بدید با تشکر

فهیمه

سلام من ۲۷ سالمه حدود ۳،۴ماهه ک کمردرد دارم الان یک ماهه ک ب پاهام منتقل شده طوری ک جفت پاهام در حال حرکت خواب میره..ام ار آی انجام دادم و دکترم معتقده ک باید عمل بشم چون مهره ۴،۵کمرم زده بیرون
بنظرشما با ابدرمانی و فیزیوتراپی امکان داره خوب بشم؟؟ خیلی از عمل کردن میترسم

فهرست
5
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تلفن نوبت دهی کلینیک