هزینه کاشت مو و مدت زمان عمل پیوند مو

  1. خانه
  2. هزینه کاشت مو و مدت زمان عمل پیوند مو

کاشت و پیوند مو در واقع به معنی انتقال فولیکول های ناحیه ی پر مو از پشت سر به ناحیه ی کم مو یا طاس در قسمت بالا یا جلوی مو می باشد. این روش در طول زندگی فرد پایدار خواهد بود، چون فولیکول های موی پشت سر، به طور ژنتیکی نسبت به طاسی مقاوم هستند؛ صرفنظر از این که به محل دیگری انتقال یافته باشند. هر کسی که تمایل به داشتن موهای پرپشت‌تر، ضخیم‌تر و پرحجم‌تر در صورت خود داشته باشد می‌تواند گزینه خوبی برای انجام کاشت ریش و سبیل باشد. مردانی که موهای نازک یا لکه‌های مویی روی صورت خود دارند و دوست دارند که موهای صورت آنها به شکلی یکنواخت درآید می‌توانند این روش را انجام دهند. کاشت سبیل و ریش برای مردانی که جای زخم‌های عمل، سوختگی و آسیب‌دیدگی‌های دیگر دارند بسیار مناسب است. موهای پیوندی می‌توانند به طور مستقیم در محل اسکارها کاشته شده تا روی آنها را به طور دائمی بپوشانند و هر علامتی در صورت که دوست دارید دیده نشود را استتار کنند.

کاشت مو و کاشت ابرو، در صورتی که به درستی انجام شود، می تواند به قدری طبیعی جلوه کند که حتی آرایشگر شما هم متوجه نخواهد شد که چنین عملی انجام داده اید. فاکتورهای تعیین کننده ، هزینه کاشت ابرو شبیه به کاشت مو میباشد.
اما مهارت و تکنیک های عمل پیوند مو، همچنین نتایج حاصل و هزینه کاشت مو بسیار متفاوت است. بسیار مهم است که از روش مناسب استفاده کنید و به کلینیکی مراجعه کنید که مطمئن باشید نتایج کاملا طبیعی خواهید گرفت.

امروزه سه تکنیک شناخته‌شده برای کاشت مو طبیعی وجود دارد که عبارت‌اند از کاشت موFUT، SUT، و FIT. تفاوت اصلی دو روش FUT و کاشت مو fit در نحوه برداشت واحدهای فولیکولی از ناحیه اهداکننده است. تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پوشش دادن یک سطح طاس را الگوی طاسی مشخص می‌کند. هر یک از این تکنیک‌ها معایب و مزایای خود را دارند، بااین‌حال پیش از انتخاب تکنیک مورد استفاده باید نحوه برداشت گرافت و تأثیر آن بر ناحیه اهداکننده که تفاوت اصلی این دو روش است، مد نظر قرار داده شود.کاشت مو به روش SUT نیز تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است.

پیش از انجام روش کاشت موی ترکیبی باید اطمینان حاصل شود که نواحی اهدا و دریافت‌کننده سطح مناسبی از خصوصیات مورد نیاز را دارا هستند؛ ناحیه اهداکننده باید دارای تراکم مو و انعطاف‌پذیری مناسبی بوده و هیچ‌گونه جای زخمی نداشته باشد و ناحیه دریافت‌کننده نیز هرگز ترمیم نشده یا معیوب نباشد. اگر طاسی گسترده باشد، برای پوشش ناحیه طاس به گرافت‌های زیادی نیاز است. هر چه سطح ناحیه طاس بزرگ‌تر باشد، درمان تمامی آن ناحیه در یک جلسه دشوارتر خواهد بود.

یکی از گزینه‌ها این است ناحیه طاس در طول چند جلسه درمان شود، که در این حالت می‌توان کار را با خط رویش موی جلوی سر شروع کرد و در ادامه یک سوم جلویی پوست سر و بخش میانی و بعداً فرق سر را درمان کرد. برای این کار، بسته به تکنیک مورد استفاده، به 2 تا 5 جلسه درمان نیاز خواهد بود.‌ یا می‌توان با ترکیب تکنیک‌های FIT و FUT تعداد گرافت‌های پیوند داده شده در یک جلسه را به حداکثر ممکن رساند؛ که با این کار احتمالاً بتوان کل درمان را در یک جلسه انجام داد.

کاشت مو HRT یکی دیگر از بهترین و غیرتهاجمی‌ترین روش‌ها برای ترمیم مو است. در این روش از گرافت‌های پوستی طراحی شده به صورت اختصاصی برای بیمار ، همراه با یک دستورالعمل ویژه برای جایگذاری آن استفاده می‌شود تا فرد مورد نظر از طریق یک روش کاملاً غیرجراحی، به موهایی پرپشت و زیبا دست پیدا کند که هیچ نیازی به مراقبت روزانه یا نگهداری خاصی هم ندارد. 

نوعی از روش کاشت مو که ما آن را به شما پیشنهاد می کنیم، پیوند واحد فولیکولی مو، (FUT) نامیده می شود.

عمل کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول، در یک جلسه کاشت موی سر به صورت سرپایی که طی آن بین 1500 تا 3000 گرافت انتقال داده می شود، یک روز کامل طول خواهد کشید، یعنی اغلب، مراجعه کننده صبح زود وارد مطب می شود و عمل پیوند موی طبیعی تا آخر بعد از ظهر به پایان خواهد رسید.

آیا عمل کاشت مو درد آور است؟

برای مراجعین، برای کاهش عوارض کاشت موی سر در ناحیه ی دهنده و ناحیه ی گیرنده، از بی حسی موضعی استفاده می شود. اغلب مراجعین، با یک بار استفاده از بی حسی موضعی، در طول عمل احساس ناراحتی یا درد نخواهند داشت. پس از عمل، به عنوان عوارض ترمیم مو مراجعین معمولا کمی احساس درد یا بی حسی همراه با کمی ناراحتی، خواهند داشت. اغلب مراجعین از این که این عمل چقدر راحت و بدون درد است، تعجب می کنند.

مدت زمان ریکاوری یا بهبودی

با روش های بهینه سازی شده ی کاشت مو در زنان و مردان، امروزه برش های ایجاد شده، بسیار کوچک هستند و لذا نسبت به روش های قدیمی تر، آسیب کمتری به همراه خواهند داشت. اغلب مراجعین طی یک یا دو روز پس از عمل احساس خوش آیندی خواهند داشت. با این حال، می توان تا حدودی احساس بی حسی و درد را برای چند روز پس از عمل انتظار داشت.

یلافاصله پس از پایان عمل جراحی، ناحیه ی گیرنده، معمولا قرمز رنگ شده و نواحی اطراف برش ها دلمه بسته است. این برش های کوچک که تعدادشان به صدها عدد می رسد، سریعا پس از یک هفته تا ده روز بهبود خواهند یافت.
طی چند روز اول پس از عمل کاشت موی طبیعی، در صورتی که فرد از قبل در این ناحیه مویی برای پوشاندن این دلمه های موقت نداشته باشد، محل موی کاشته شده قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال، اغلب مراجعین احساس راحتی دارند.

به طور طبیعی بین سه تا پنج ماه پس از عمل کاشت و پیوند مو طول می کشد تا فولیکول های موی کاشته شده، شروع به رشد موی جدید کنند. موی کاشته شده، در ابتدای رشدش بسیار نازک می باشد و به تدریج در طول زمان ضخیم تر و پر تر خواهد شد. پس از گذشت یک سال از جراحی، موی کاشته شده به طور کامل بالغ خواهد شد و در تمام طول عمر فرد رشد خواهد کرد.

مراقبت های پس از عمل جراحی

مهم است که پس از انجام عمل جراحی کاشت مو دستورالعمل ها و راهنمایی های پزشک درباره مراقبت های صحیح از پیوندها بطور دقیق رعایت شود. به هر حال ایجاد ورم در ناحیه سر و صورت برای چند روز پس از درمان پیوند مو در خانم ها و آقایان کاملاً عادی است. در این زمان شما می توانید از داروهای آنتی بیوتیک، استروئید، و نیز داروهای مسکن برای چند روز پس از جراحی برای کنترل درد خود استفاده کنید و درباره لزوم مصرف مینوکسیدیل یا فیناسترید با پزشک خود صحبت نمایید.
پیوندهای مو با استفاده از آب نمک برای چند روز پس از کاشتن مرطوب نگه داشته می شوند. در این حالت لازم است مو با یک شامپوی رقیق شده در روز پس از درمان با یک روش خاص به نحوی شستشو داده شود که برای پیوندهای مو مشکلی ایجاد نشود. پیوندهای مو به تدریج با گذشت دو هفته می ریزند و پس از گذشت سه تا شش ماه رشد خود را مجدداً آغاز می کنند. علاوه بر این در روش FUT، مراقبت های پس از عمل کاشت مو شامل مراقبت از زخم های ایجاد شده و کشیدن بخیه ها پس از یک هفته است. که مسلما بر قیمت کاشت مو ممکن است اضافه شد.

ماندگاری نتایج

به دلیل این که طی مراحل کاشت مو، موهای کاشته شده در ناحیه ی طاس یا کم موی سر، به طور ژنتیکی نسبت به طاسی مقاوم هستند، بنابر این در طول عمر فرد به رشدشان ادامه خواهند داد.

هزینه و قیمت

هزینه کاشت مو ترکیبی یا قیمت کاشت مو برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد امروزه کلینیک های ترمیم و کاشت مو و کاشت مژه دائم ، به طور معمول به طور رایگان به مراجعین مشاوره ارائه می دهند و در جلسه مشاوره اغلب هزینه ترمیم مو را به اطلاع افراد می‌رسانند. هزینه کاشت مو طبیعی بر حسب تعداد گرافت کاشت شده و یا تعداد جلسات عمل جراحی محاسبه می شود. تعداد گرافت مورد نیاز شما، در نهایت به میزان ریزش موی شما، در حال حاضر و یا در آینده، و نیز به این که چقدر می خواهید موهایتان پرپشت شود، بستگی دارد.ما هزینه کاشت ابرو را در طول مشاوره‌ی اولیه به شما ارائه خواهیم داد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

آخرین مقالات

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان