زیبایی طرح لبخند

  1. خانه
  2. زیبایی طرح لبخند

images (1)

اصلاح طرح لبخند چیست؟ روشی است که برای زیبایی طرح لبخند استفاده می شود. این کار با استفاده از روش هایی مانند روکش دندان، بریج دندان، اورتودنسی، کاشتن دندان و سفید کردن دندان انجام می شود. اصلاح طرح لبخند می تواند به بهبود رنگ دندان و بهبود فاصله بین دندان ها و هماهنگ شدن دندان ها کمک کند.

برای اصلاح این مشکل راهکار وجود دارد. اهمیت زیبایی طرح لبخند افراد به هیچ وجه کمتر از آنچه بیان می شود نیست، لبخند شما اولین چیزی است که بسیاری از افراد هنگام برخورد با شما به آن توجه می کنند، لبخند شما می تواند تاثیرات ماندگار بر افراد غریبه و دوستانی داشته باشد که در طول روز با آنها ملاقات می کنید و نیز می تواند نقش کلیدی در افزایش اعتماد به نفس و خودباوری شما داشته باشد. یک لبخند زیبا می تواند زندگی اجتماعی شما را ساده تر کند، طرز رفتار شما را بهبود بخشد، و هر گونه احساس عدم امنیت و تشویش را از شما دور کند. بهبود طرح لبخند دندان به عنوان یک سرمایه گذاری که شما بر روی خود انجام می دهید، در عمل یکی از بزرگترین موارد سرمایه گذاری است که شما می توانید در زندگی خود داشته باشید. در بسیاری از مواقع، افراد معمولاً اولویت خود را بر روی مسائل دیگر همچون خرید کالاهای مورد نیاز، ارتقای شغلی، و مسافرت قرار می دهند، اما با چه هزینه ای؟ اگر شما از طرح لبخند خود ناراضی هستید، حتماً نیاز به یک تغییر در خود دارید. تیم فعال کلینیک دندان پزشکی دکتر منتظری می توانند طرح لبخندی برای شما طراحی کنند که ظاهر شما را تغییر می دهد و به این ترتیب کیفیت زندگی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

آنالیز خط لبخند

قبل از درمان از دندان ها و وضعیت موجود عکسی در داخل مطب و با زاویه مناسب سر و با دوربین های فتو گرافی دندان تهیه میگردد. بهتر است عکس مذکور توسط نرم افزار های گرافیکی مانند فتو شاپ آنالیز و موقعیت لثه ها و دندان ها بصورت جز به جز بررسی گردد.

شکل دهی و آناتومیکال نمودن لایه های کامپوزیتی یکی از مهمترین مراحل درمان اصلاح طرح خط لبخند است که نیاز به دانش ،مهارت و تجربه و ذوق دندانپزشک دارد. دندان های که شکل و رنگ آن ها زیبا شده و طبیعی و جذاب به نظر میرسند نکته های بی شماری را در ظاهر خود پنهان نموده اند.

طراحی طرح لبخند

از مهمترين درمان های دندانپزشكی زيبايی می توان به موارد زير اشاره کرد:

سفید کردن دندان

یکی از روش های متداول دندان پزشکی زیبایی است که برای بیمارانی که به دنبال داشتن لبخند براق با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب می باشد. در این حالت بیماران می توانند سفید کردن دندان را در مطب دندان پزشک یا در خانه انجام دهند. هر دو حالت بلیچینگ بسیار متداول است و می تواند نتایج فوق العاده در کوتاه مدت برای اصلاح طرح لبخند بیمار به همراه داشته باشد .

لامینیت

لامینیت ها برای اصلاح  بدشكلی – بدرنگی – شكستگی – ترك خوردگی – ویا كجی دندانها ونیز برطرف كردن فاصله بین دندانها كاربرد دارند. گاهی اوقات لامینیت دندان میتوانند جایگزین مناسبی برای درمان ارتودنسی نیز باشند و بعنوان درمان راحت تر و مطمئن تر و سریعتر و كم هزینه تری مورد استفاده قرار بگیرند.

بطور كلی لامینیت ها به دو نوع تقسیم می شوند.

1-  سرامیكی  (غیر مستقیم)

2-  كامپوزیتی  (مستقیم)

روکش های دندان

در مواردی که سفیدکردن تنها تاثیری ندارد، ونیرها می توانند تغییر رنگ دندان را به طور کامل بپوشانند. روکش های دندان پوشش های دندانی ویفر مانندی هستند که اغلب از پورسلین/ چینی ساخته شده به دندان ها چسبانده می شوند. ونیرهای دندانی چینی برای شکستگی دندان یا کجی مختصر دندان هم عالی هستند.

ارتودنسی

ارتودنسی علم تصحیح روابط نامناسب فکی و درمان جفت شدن غلط دندانها و ردیف کردن دندانهای نامنظم می باشد . اکلوژن عبارتست از روابط و قرارگیری بین دندانها و فکین که به موارد غیر طبیعی آن مال اکلوژن گفته می شود.

از علل مال اکلوژن و ناهنجاریهای دندانی ـ فکی می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

1-ارثی

2-عوامل رشدی تکامل

3-عوامل محیطی مانند زودتر و دیرتر از موعد کشیدن دندانهای شیری ، تنفس دهانی عاداتی چون مکیدن انگشتان ، جویدن ناخن و اجسام سخت ، و خوردن پستانک در سنین بالاتر اشاره کرد .

درمان ارتودنسی به دو صورت  ثابت و متحرک انجام میگردد .

ارتودنسی متحرک معمولا در سنین پایین و گاهی در سنین بالا و با انجام قالب گیری و ساخت پلاک ارتودنسی آکریلی صورت می گیرد که از دهان بیمار خارج می شود.

اما ارتودنسی ثابت در سنین بالاتر و ناهنجاریهای پیچیده تر و چسباندن سیم و براکتهای ارتودنسی به دندان عملی میشود که مدت درمان بطور تقریبی از 6 ماه تا 3 سال طول می کشد . این معالجات بدون درد بوده و همکاری و مراجعات مکرر بیمار به مطب ادامه درمان ر ا میسر می سازد.

انجام ارتودنسی دندان ها ، علاوه بر زیبایی برای سلامت فرد نیز مفید است، زیرا با مرتب شدن دندانها جویدن غذا و حتی تنفس بهتر انجام می شود و باعث سلامت دندانها و لثه ها می شود چرا که نامرتبی دندانها عامل تشدید کننده پوسیدگی و بیماری لثه ها است.

هزینه طراحی لبخند

بسته به نوع درمان لازم برای رسیدن به اهداف مورد نظر متفاوت می باشد. با توجه به این که درمان مورد نیاز با توجه به خواسته های هر بیمار به صورت سفارشی انجام می شود، دندان پزشک زیبایی می تواند به شما یک ایده درباره هزینه های درمان پس از ارزیابی دقیق ویژگی های مورد نظر در طرح لبخند ارائه دهد. علاوه بر این وجود هر گونه مشکلات سلامت دهانی که نیاز به درمان قبل از اصلاح طرح لبخند داشته باشد نیز می تواند بر هزینه درمان تاثیر گذارد، هر چند این درمان ها برای اصلاح موفقیت آمیز طرح لبخند لازم و ضروری هستند. موسسه ارائه دهنده خدمات بیمه ممکن است بخشی از هزینه های مربوط به روش های دندانپزشکی را پوشش می دهد و به همین خاطر لازم است شما قبل از شروع درمان درباره این موضوع با موسسه بیمه خود صحبت نمایید.

اصلاح طرح لبخند دندان به منظور حصول زیبایی طرح لبخند برای بیمار صورت می گیرد، که شامل روش های درمانی مورد نیاز برای سلامت دندان ها می باشد، این روش ها ممکن است شامل جراحی در صورت نیاز برای ترمیم دندان نیز باشد. دندانپزشک ابتدا انتظارات شما را برای طرح لبخند مورد نظرتان بررسی می کند و سپس اقدام به درمان مناسب برای این منظور می کند. حصول نتیجه مناسب تا حد زیادی بستگی به مهارت و تجربه دندانپزشکتان در این زمینه دارد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

آخرین مقالات

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان