بهترین درمان کمردرد ناشی از خودارضایی در مردان

بهترین درمان کمردرد ناشی از خودارضایی

کمردرد می‌تواند به علل مختلفی رخ دهد، از جمله مصدومیت، پیری، بیماری و عارضه‌های پزشکی. ولی آنچه که به ندرت مورد بحث و بررسی قرار گرفته رابطه کمردرد با رابطه جنسی یا استمنای بیش از اندازه است.
اگر پس از انزال دچار کمردرد، خواب ناآرام و کج‌خلقی، ممکن است در مرحله مشکل‌ساز یا شدید استمنای بیش از اندازه (OM) باشید. در مرحله استمنای بیش از اندازه (O.M) شخص درد یا گرفتگی در کمر، حفره لگنی یا استخوان دنبالچه احساس می‌کند، همچنین ممکن است بی‌خوابی، نعوظ ناپایدار و انزال زودرس را نیز تجربه نماید. اگرچه شدیداً به استمناء معتاد شده‌اید، احتمالاً درد تیز کمر، کیفیت پایین خوا و درد و گرفتگی بیضه را تجربه کرده‌اید.

مضرات ناشی از خود ارضایی در مردان


 انزال بیش از اندازه انتقال‌دهنده‌های عصبی استیل کولین، دوپامین و سروتونین را در مغز خالی می‌کند که منجر به واکنش‌های سیستم عصبی سمپاتیک خواهد شد. هنگامی که بدن در معرض تبدیل بیش از حد دوپامین به نوراپی‌نفرین - اپی‌نفرین قرار بگیرد، سیستم عصبی سمپاتیک فشار زیادی را روی کبد، کلیه، سیستم‌های قلبی-عروقی و اندوکرین می‌آورد. آن را همچون یک محفظه گاز در نظر بگیرید. بدن شما تنها می‌تواند بقدری دوپامین را به نوراپی‌نفرین-اپی‌نفرین تبدیل کند که غریزه جنسی شما را تحریک کند و سیستم عصبی سمپاتیک بدن را تقویت نماید. وقتی بار بیش از اندازه بر بدن آورده شود، بدن نمی‌تواند انرژی مورد نیاز برای کار کردن مناسب کبد، کلیه و عملکردهای اندوکرین را تأمین کند.

دلیل ایجاد کمردرد بعد از خودارضایی یا استمناء چیست؟


دلیل ایجاد کمردرد بعد از خودارضایی یا استمناء

بدن مقادیر بسیار زیادی از هورمون‌ها، انتقال‌دهنده‌های عصبی و استروئید را حین و پس از رابطه جنسی آزاد می‌کند. از اکسی‌توسین در محور هیپوفیز-آدرنال-بیضه گرفته تا DHEA در هورمون‌های آندروژن، بدن هورمون‌ها و استروئیدهایی را تولید و آزاد می‌کند تا نعوظ را حفظ کرده، غریزه جنسی را تحریک کرده و عضلات بدن را ریلکس کند. پس از رابطه جنسی، عضلات بدن دچار فرسودگی می‌شوند. برای مبارزه با این آسیب دیدگی، بدن پروستاگلاندین E2 را که یک هورمون ضدالتهاب طبیعی برای ریلکس کردن ماهیچه است، آزاد می‌کند در هر باری که شما خودارضایی می‌کنید یا در رابطه جنسی شرکت می‌کنید بدن این هورمون‌ها را ترشح می‌کند. وقتی که شما مقادیر زیادی از پروستاگلاندین E2 را در بدن خود داشته باشید و در مقابل مقادیر کمی از مواد شیمیایی عصبی ضروری در بدن وجود داشته باشد، بدن دقیقاً اثر برعکس این هورمون را تجربه خواهد کرد، یعنی التهاب.

همچون آب دادن بیش از حد به گیاه، بدنی که پروستاگلاندین E2 بیش از حدی داشته باشد، بسیار آسیب پذیر خواهد بود. افزایش سطح پروستاگلاندین E2 باعث آسیب سلولی در سلول‌های مغزی و اعصاب پاراسمپاتیک می‌شود. در همین حال، مقادیر کم دوپامین، استیل کولین، سراتونین و GABA در ترکیب با مقادیر کم DHT منجر به اختلال عملکرد جنسی، از جمله از دست دادن لذت جنسی، توانایی نعوظ ضعیف، کاهش جریان خون به آلت و کمردرد خواهد شد.

بهترین روش درمان کمردرد ناشی از خودارضایی چیست؟


اگر از کمردرد ناشی از انزال بیش از حد رنج می‌برید، باید خودارضایی را ترک کنید. بدن شما باید بتواند مقادیر DHT مورد نیاز خود را بازیافته و پروستاگلاندین E2 اضافی را از بین ببرد، در همین حال کبد باید ترمیم شود تا توانایی دفع ضایعات و سوخت و ساز مواد مغذی ضروری برای تولید هورمون‌ها را دوباره به دست آورد. علاوه بر این با مراجعه به پزشک، پزشک پس از بررسی کمردرد شما بهترین روش ها را برای درمان به شما ارائه خواهد داد.