بهترین متخصص جراح کمر و ستون فقرات

orthopedics در صورتی که گردن درد یا کمردرد دارید، شاید از خود بپرسید که آیا نیازی به مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هست؟ چرا به پزشک خانوادگی یا دکتر ارتوپد عمومی مراجعه نکنم؟ هر پزشک ماهری به شما می گوید که ستون فقرات پیچیده است و به توجه مخصوص نیاز دارد. برای مراقبت از ستون فقرات، در ابتدا باید به پزشک خانوادگی خود مراجعه کنید، اما در صورتی که پا درد یا بازو دردی دارید که علت آن در جایی دیگری از بدن است، تنها کاری که باید بکنید مراجعه به بهترین متخصص ستون فقرات و کمر است. پزشک متخصص ستون فقرات است که فعالیت او محدود به شاخه مخصوصی از پزشکی یا عمل بسته و بلوک عصبی ستون فقرات می شود، مخصوصا کسی که در هیئت پزشکی مورد تایید قرار گرفته است. تمامی پزشکان یک دوره آموزشی رزیدنسی را پس از دانشگاه در زمینه عمومی پزشکی پشت سر گذاشته اند. جراح و متخصص کمر و ستون فقرات معمولا پس از دوره رزدنسی در یک شاخه مخصوص آموزش دیده اند. دکتر متخصص ستون فقرات چه جراح ستون فقرات و چه غیرجراح، بیشتر وقت خود را صرف تشخیص و درمان اختلالات ستون فقرات می کنند. متخصصین ستون فقرات به این کار علاقه دارند. این پزشکان بر اساس تجربه چند ساله خود تشخیص می دهند که در یک وضعیت مشخص چه روش درمانی بهترین کارایی را دارد. دکتر ستون فقرات در زمینه روش های جدید به روز است و به خوبی می تواند از فن آوری های موجود بهره ببرید. وقتی به یک دکتر متخصص ستون فقرات  یا دکتر فیزیوتراپی برای کمر درد مراجعه می کنید، این پزشک متخصص مخصوصا در زمینه تشخیص و درمان درد با تمامی روش های درمانی غیر جراحی آموزش دیده است. و درمان اولیه مناسب منجر به بهبودی سریع تر و کامل تر می شود. در صورتی که پس از تشخیص، متوجه شوید که از معدود بیمارانی هستید که به جراحی ستون فقرات نیازمند است، باید نزد جراح ستون فقرات بروید که همه روزه عمل جراحی ستون فقرات را انجام می دهد، متخصصی که بهترین روش جراحی برای وضعیت منحصر به فرد شما را تشخیص می دهد و ماهر است، با فن آوری های موجود به خوبی می توان کار کند و در زمینه جراحی تجربه فراونی دارد.

آرتروز ستون فقرات بیماری سایشی و فرسایشی است که به مفصل‌های فاست (مفصل‌های ستون فقرات) آسیب می‌زند. این بیماری که معمولاً تا سن 45 سالگی شروع نمی‌شود، در میان افراد بالای 60 سال بسیار شایع است، البته احتمال بروز آن در تمام گروه‌های سنی وجود دارد. اسپوندیلیت آنکیلوزان یا روماتیسم ستون فقرات نوعی آرتروز بوده که در ابتدا بر ستون فقرات اثر می‌گذارد و می‌تواند مفاصل دیگر را نیز در بر گیرد. این بیماری باعث تورم مفاصل ستون فقرات (مهره‌ها) می‌شود و می‌تواند درد شدید و مزمنی ایجاد کند. در موارد حادتر (البته نه در همه موارد) این تورم باعث شکل‌گیری استخوان جدیدی در ستون فقرات می‌شود و موجب می‌شود که ستون مهره ها ثابت و بدون حرکت شده و در برخی موارد رو به جلو خمیده شود. این خمیدگی رو به جلو کیفوز یا قوز نامیده می‌شود.

آرتروز را نباید با پوکی استخوان یعنی به تدریج شکننده و متخلخل شدن استخوان اشتباه گرفت. در اصطلاح پزشکی تغییرهای فرسایشی ستون فقرات، یا به عبارت دقیق‌تر دیسک‌ها و مفصل‌های فاست، را اسپوندیلوز می‌گویند. اگرچه فرسایش دیسک و فرسایش مفصل فاست یا همان آرتروز ستون فقرات هر یک فرایندی مجزا محسوب می‌شود، تقریباً تمامی بیماران مبتلا به آرتروز ستون فقرات از فرسایش دیسک نیز رنج می‌برند.

گزینه‌های درمان آرتروز ستون فقرات عبارتند از:  تمرینات ورزشی ، طب سوزنی ، اوزون درمانی ، کایروپراکتیک ، ماساژ درمانی

 

نحوه پیدا کردن متخصص خوب

بیماران بهتر است تا حد امکان در مراقبت پزشکی خود مشارکت داشته باشند. این مشارکت شامل انتخاب دکتر ستون فقرات و کمر می شود. بعضی از برنامه های مراقبتی مدیریت شده فضای کمی را برای انتخاب قرار می دهد، اما اگر بتوانید پزشک متخصص ارتوپد خود را انتخاب کنید، دستورالعمل هایی در مورد نحوه پیدا کردن بهترین دکترمتخصص ستون فقرات در ادامه ارائه شده است: جراح ستون فقراتی را انتخاب کنید که حداقل 50 درصد از طبابت خود را صرف درمان بیماری های ستون فقرات خود کند. پزشکی که اغلب بیماران مبتلا به مشکلات ستون فقرات را معالجه می کند در زمینه فن آوری ها و روش های جدیدتر نسبت به پزشکی که تنها گاهی اوقات بیماران مبتلا به ستون فقرات را معالجه می کند، به روز تر است. علاوه بر اطمینان حاصل پیدا کردن از مجوزهای پزشکی مورد نیاز، مطمئن شوید که پزشکی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی می کنید.روی هم رفته، پیدا کردن پزشکی که می توانید به آن اعتماد داشته باشید به اندازه تجربه او اهمیت دارد. ارتباطات مناسب برای رابطه پزشک و بیمار ضروری است، پس از خود این سوالات را بپرسید:

 • آیا دکتر متخصص ستون فقرات به تمامی سوالات شما پاسخ می دهد و اطلاعات کافی در مورد بیماری شما در اختیارتان قرار می دهد؟
 • آیا وقت کافی را برای شما صرف می کند؟
 • آیا دسترسی به پزشک آسان است؟ به حرف های بیمار به خوبی گوش می دهد؟
 • آیا با این مساله که پس از مراجعه به پزشک دیگر، به او مراجعه کرده اید، مشکلی ندارد؟
 • در مورد تجربه پزشک در مورد جدیدترین روش ها و فن آوری ها در زمینه جراحی ستون فقرات صحبت کنید. پزشک شما چندین مرتبه این روش درمانی را انجام داده است؟ آیا می تواند شما را به یکی از بیماران سابق خود که مشکلی مشابه شما داشته و در این مرکز درمان شده، ارجاع دهد؟
 • در مورد بیمه پزشکی خود با منشی صحبت کنید تا متوجه شوید که بیمه هزینه آن را تقبل می کند یا خیر.
 • متخصص کمر و ستون فقراتی را انتخاب کنید که یک منبع موثق مثل پزشک عمومی یا دوست یا اقوام آن را به شما معرفی کرده است.

0 (10)

 

 

رویکرد کلینک امید در برخورد با کمردرد پلکانی بو ده و در صورت امکان ابتدا درمانهای ساده در نظر گرفته می شود  اما درصورت عدم مشاهده  پاسخ مناسب  درمانهای طبی پیشرفته تر مد نظر قرار می گیرد . پزشکان این مرکز توانایی  ارائه طیف وسیعی از درمانها من جمله در مانهای ساده تا مراحل پیشرفته و عمل بسته و بلوک عصبی را دارند..

نکات مهم

همچنین مسائلی وجود دارد که در هنگام انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات باید به آن توجه داشته باشید. از پزشکی که کارهای زیر را انجام می دهد جدا پرهیز کنید:

 • شما را ناامید می کند و از این که پس از مراجعه به پزشک دیگر به او مراجعه کرده اید استقبال نمی کند.
 • به تمامی سوالات شما جواب نمی دهد یا طوری برخورد می کند که تمایلی برای پرسیدن سوالات خود نداشته باشید.
 • سعی می کند که بر تصمیم شما را برای انجام جراحی وسوسه کند. به خاطر داشته باشید که انجام یا عدم انجام جراحی کاملا به خود شما بستگی دارد. وظیفه پزشک این که اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد تا به راحتی تصمیم خود را بگیرید.
 • روش های درمانی محافظه کارانه را نایدیده می گیرد. جراحی باید همیشه آخرین روش درمانی باشد و وقتی صورت بگیرد که روش های غیرجراحی جواب ندهد.
 • آماده ارائه درمان، روش های درمان، هزینه ها، نتایج و اطلاعات مرتبط با دوران بهبودی نیست.

 

همواره توجه داشته باشید انتخاب بهترین متخصص ستون فقرات در درمان مشکل شما بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر نیاز به جراحی برای درمان دارید سعی کنید بهترین جراح ستون فقرات را برای به دست آوردن نتایج مورد نظر انتخاب کنید. جراحی همیشه باید آخرین گزینه درمانی باشد.